Architektura w Bydgoszczy – najciekawsze zabytki

Niewątpliwie Bydgoszcz to w ostatnich latach coraz bardziej popularny kierunek podróży turystycznych. Co skłania turystów do wizyty w tym miejscu? Przede wszystkim jest to urzekająca architektura, na którą uwagę zwracają nie tylko badacze architektury, ale i przeciętni turyści. Zróżnicowana i bardzo atrakcyjna baza noclegowa ->{http://meteor-turystyka.pl/noclegi,bydgoszcz,0.html} sprawia, że Bydgoszcz chętnie wybierają turyści w różnym wieku.

Na pewno najbardziej charakterystycznym zabytkiem architektonicznym są spichlerze, zlokalizowane tuż nad brzegiem rzeki Brdy. Niegdyś stanowiły one magazyn dla towarów, które były transportowane drogą morską. Teraz stanowią już tylko zabytek i pełnią funkcje muzealne. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ są to jedyne obiekty tego typu w najbliższej okolicy. Z pewnością olbrzymie wrażenie na turystach robi również budynek Poczty Głównej, który jest olbrzymi i naprawdę monumentalny. Ten spory obiekt nie tylko jest ciekawy pod względem architektonicznym, ale także spełnia swoje funkcje. Budowle z czerwonej cegły przywodzą na myśl czasy krzyżackie, jak zamek w Malborku ->{https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_w_Malborku}, ale trzeba przyznać, że w Bydgoszczy również ich nie brakuje. Szczególnie charakterystyczne są obiekty sakralne zbudowane właśnie z czerwonej cegły. Ilość takich obiektów w Bydgoszczy jest naprawdę imponująca, a godna uwagi jest przede wszystkim zabytkowa katedra. Ma ona znaczenie nie tylko ze względu na ciekawą architekturę, ale także i jako miejsce kultu religijnego.

Będąc w Bydgoszczy musimy się także udać na rynek, który jest świetnym miejscem odpoczynku. Zlokalizowane w pobliżu kawiarnie i restauracje sprawiają, że na pewno warto wstąpić tam na chwilę i spożywać posiłek w tym przyjemnym otoczeniu. Chociaż miasto zostało mocno zniszczone w trakcie II wojny światowej, to jednak szczególnie zabytkowe kamieniczki na rynku zostały odrestaurowane i wyglądają naprawdę pięknie. W Bydgoszczy możemy też zobaczyć nowoczesną architekturę. Przykładem może tu być budynek, w którym mieści się opera. Jest on zlokalizowany naprzeciwko Wyspy Młyńskiej i trzeba przyznać, że robi wrażenie. To nowoczesny olbrzymi obiekt, w którym można delektować się sztuką na najwyższym poziomie. Nic dziwnego, że w operze koncertują najbardziej znane gwiazdy muzyki poważnej z całego świata. Zatem Bydgoszcz to bardzo ciekawe miasto ze względu na architekturę tego miejsca. Na pewno warto wybrać się tam na wycieczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>