Oborniki Śląskie – ciekawe miejsce na wypoczynek

Oborniki Śląskie to niezwykle interesująca miejscowość, położona w południowej części naszego kraju. Odwiedzającym miasto osobom oferuje bardzo wiele atrakcji, które nie tylko umilą pobyt, ale także pozwolą wywieźć stąd niezapomniane przeżycia. Ze względu na fakt, iż obecnie miejscowość jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów, baza noclegowa z każdym rokiem rozwija się coraz prężniej, zapewniając możliwość noclegu coraz większej ilości osób. To dobra wiadomość dla tych, którzy właśnie tam się wybierają, bez trudu bowiem znajdą idealnie dopasowane do siebie miejsce do spania (noclegi Oborniki Śląskie – spis). Miejscowość ta to nie tylko możliwość spania w hotelach, ale również kwaterach prywatnych czy motelach. Atrakcji w tym mieście jest bardzo wiele, na pewni jednak zwiedzanie powinno się rozpocząć od znajdujących się tutaj zabytków.

Przepięknym i przyciągającym uwagę miejscem jest między innymi dworzec kolejowy, który został tutaj wybudowany w 1856 roku. Dawniej budynek był wizytówką miasta, mieściły się tutaj kasy, poczekalnie oraz niezwykle elegancka restauracja. Obecnie jednak jest nieco zaniedbany. Wprawdzie wciąż pełni swoją rolę, czyli działa jako dworzec kolejowy, jednakże jego wygląd znacznie odbiega od tego, jaki przedstawiał w okresie swoje świetności. Na pewno jednak zostanie odrestaurowany, jak tylko znajdą się na ten cel odpowiednie fundusze. Warto także obejrzeć budynek poczty, pochodzący z 1895 roku. Jego wybudowanie podyktowane było bardzo dynamicznym w tamtym okresie czasu rozwojem miasta.

Miejscowość bowiem prężnie rozwijała się jako kurort, co wymusiło także rozwój usług pocztowych. Wybudowany z cegieł pomalowanych na biało z daleka był widoczny, tam samo jak z daleka widać go dzisiaj. Warro przyjrzeć się zwłaszcza ciekawym zdobieniom, które wówczas wykonano z cegły klinkierowej. Do pozostałych, wartych obejrzenia miejsc zaliczyć można także zabytkową willę, pochodzącą z IX wieku czy też dawny pałac Schaubertów. Jednakże na listę rozrywek warto jest wpisać szereg odbywających się tutaj imprez, takich jak na przykład znany nie tylko w kraju ale także poza jego granicami Rajd Motocyklowy Kocich Gór. Organizowana cyklicznie co roku impreza przyciąga bardzo wiele osób, poza samymi umiejętnościami jazdy na motocyklach jego uczestnicy bowiem muszą wykazać się wiedzą z wielu innych dziedzin, jak na przykład udzielanie pierwszej pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>