Organizacja weekendu w Sudetach

Wolne weekendy sprzyjają podróżowaniu. Jeśli chcemy wykorzystać swój wolny weekend i pojechać w jakieś interesujące miejsce, to dobrze trafiliśmy. Pokażemy Wam, jak zorganizować weekend w Sudetach. Z nami planowanie podróży to czysta przyjemność.

Jest to bardzo duży łańcuch górski, który znajduje się na terenie trzech krajów: Czech, Polski i Niemiec. Zajmuje on południowo-zachodnią część naszego państwa i leży w przeważającej części w województwie dolnośląskim. Sudety są bardzo popularne wśród turystów – co roku przyjeżdżają ich tutaj tysiące. Pierwszym krokiem niech będzie wybranie odpowiedniego miejsca. Jak już wcześniej wspominaliśmy, to bardzo duży łańcuch. Mamy więc do wyboru sporo lokalizacji. Jeżeli chcemy zdobywać szczyty lub pojeździć na nartach, wybierzmy Karpacz. Jeżeli lubimy różnego rodzaju sporty zimowe to Szklarska Poręba będzie dla nas odpowiednią miejscowością. Dla osób lubiących nieco bardziej leniwy wypoczynek, polecamy wybranie się do jednego z dwóch uzdrowisk: Cieplic lub Świeradowa-Zdroju. Kolejną rzeczą, jaką musimy się zająć to rezerwacja odpowiedniego dla nas miejsca na noclegi (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,sudety,58.html).

Sudety są na tyle rozległym łańcuchem górskim, że nie będziemy mieć z tym najmniejszego problemu. Baza noclegowa jest tutaj bardzo złożona. Mamy więc wybór pomiędzy uroczymi pensjonacikami, luksusowymi hotelami, a ośrodkami wypoczynkowymi. Na pewno więc znajdziemy coś dla siebie. Następny krok to kwestie logistyczne – musimy zastanowić się, jakim środkiem transportu chcemy dotrzeć w góry. My zdecydowanie polecamy własny samochodów – unikniemy wtedy uciążliwych przesiadek. Będzie to dla nas najwygodniejsza opcja (zwłaszcza jeśli podróżujemy z małymi turystami).

Aby weekend był jak najbardziej udany musimy również zatroszczyć się o odpowiednie atrakcje. A te w dużej mierze zależą od pory roku. Jeśli wyjeżdżamy w Sudety w zimie, to na pewno zainteresują nas różnego rodzaju sporty zimowe: jazda na nartach lub desce snowboardowej czy wyjście na lodowisko. Polecamy również przejażdżkę kuligiem – wrażenia będą niezapomniane. Jeżeli jednak podróż odbywa się w lecie (lub w okresie, kiedy nie ma śniegu) warto zdecydować się na górskie wędrówki, przejażdżki rowerowe lub długie spacery. Sudety oferują turystom bardzo wiele atrakcji, z których warto skorzystać podczas weekendowych podróży. Możemy tutaj spędzić fantastyczne chwile, podczas wylegiwania się w wodach termalnych, zdobywania szczytów lub zwiedzania zabytkowych miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>